UWAGA UWAGA! Już w tę sobotę, 25. kwietnia 2020r. zapraszamy na 5. Internetowy Festiwal Piwa!

Jako że poprzednie edycje spotkały się się z bardzo dobrym odbiorem, powtarzamy akcję! Oczywiście będą pewne zmiany, program, konkursy. Pojawią się goście specjalni, będzie też niespodzianka muzyczna! Spotykamy się o 19:45 przed ekranem komputera. Agenda wygląda tak:

19:45-20:30: Livestream na Facebooku Piwnego Klubu lub YouTube Piwnego Klubu
20:30-? (ostatnio skończyło się o 5:20:p): “After/main event” by Akademia.Korbank.pl (dzięki Akademii będziemy mogli się połączyć i rozmawiać tak, jakbyśmy byli obok!).
ok. 21:00: Niespodzianka muzyczna (możliwy Jam session;))

 

Poniżej opis dla tych, których ominęła pierwsza edycja:

Sobotni wieczór zawsze był dla nas – Beer Geeków – czasem wyjątkowym. Albo spędzaliśmy go na jakimś festiwalu, albo w multitapie, albo z grupką znajomych – degustując i oceniając nasze ulubione piwa. W obliczu ogromnego zagrożenia, jakim jest pandemia koronawirusa musimy to zmienić. Niestety, część z nas dość frywolnie podchodzi to tej sprawy. Zdarzyło nam się niejednokrotnie widzieć biesiadujące grupki młodych ludzi. Takie zachowanie jest mocno nieodpowiedzialne i bardzo niewłaściwe.
 
Z drugiej strony, wszystkie imprezy, w tym festiwale piwa, są odwołane lub przełożone. Większość z nas – Beer Geeków – zapewne tęskni za “kolegami po fachu”. Znaczna część piwowarów i właścicieli browarów ,a także sklepów i multitapów to nasi znajomi. Sytuacja ta może mieć istotny wpływ na rozwój rynku piwa rzemieślniczego, a co za tym idzie i ich biznesów.
 
Zatem: co robić, żeby jednocześnie zatrzymać nas w domu, ale dobrze spędzić ten sobotni wieczór i pomóc trochę polskiemu krafcikowi?
 
Przenieśmy festiwal do naszych domów! Spotkajmy się online!
 
Plan jest taki:
1. Wybierasz ulubiony sklep / browar / multitap.
2. Zamawiasz piwa z dostępnej listy (w linku)
3. Spotykamy się w sobotę o 19:00 na wspólnym livestreamie na naszym Faceboku (chyba, że pomożecie nam i dacie suba na YouTube, to zrobimy tam!), zaraz potem dzięki aplikacji Akademia Korbank – na wspólnym biesiadowaniu przed kamerami:p
UWAGA! Część sklepów / browarów oferuje dowóz i zbiera zamówienia z wyprzedzeniem (mailowo lub przez FB).

Poniżej znajdziecie listę lokali, browarów i sklepów partnerskich oraz ich listę piw (po kliknięciu w nazwę miejsca). Zaopatrzcie się i do zobaczenia w sobotę o 19:00!

 

Aleksandrów Kujawski

Annopole:

Bydgoszcz

Częstochowa

Gdańsk

Inowrocław

Katowice

  • Bierland – Kraina 1000 Piw

Kraków

  • Świat Kraftu

Łąkomin

  • Browar Łąkomin

Łódź

Niezdara

Oława

Poznań

Pruszcz Gdański

Ruda Śląska

Słupsk

Syców

Szczecin

Szkaradowo

Tenczynek

Toruń

Trzebnica:

Warszawa

  • Raj Piwosza

Wrocław:

 

UWAGA! Wydarzenie ma na celu propagowanie zachować zwiększających bezpieczeństwo w kontekście pandemii koronawirusa – zostanie w domu – oraz propagowanie kultury rzemieślniczego piwa. Nie nawołujemy do alkoholizmu, czy innych niepożądanych zachowań. Spożywaj odpowiedzialnie!
Ponadto oświadczamy, iż nie prowadzimy sprzedaży napojów alkoholowych, jesteśmy jedynie organizatorem wydarzenia online, dostawa piwa leży po stronie wybranych lokali.
 
#zostanwdomu #craftsnotdead #wspierampolskikraft